Yiğit Akü 2015 yılında personel alımı gerçekleştirecek.

Yiğit Akü insan kaynakları biriminin yaptığı açıklamalara ve sitelerinde yaptıkları duyurulara göre düzenlediğimiz sayfamızda Yiğit Akü iş ilanlarını inceleyebilir, firma hakkında bilgi sahibi olabilir ve dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

Çalışabilmek için yaş sınırı: Minimum yaş sınırı 18’dir.

Çalışma Saatleri: Çalışma saatlerimiz 08:30 – 17:30 saatleri arasındadır.

Uygun Pozisyonlar: Genel Başvuru.

Yazdırılabilir Başvuru Formu: Yok.

Başvuru Kanalları: Resmi Site.

İNSAN KAYNAKLARI

Yiğit Akü A.Ş., alanlarında uzman, genç ve dinamik bir personel yapısına sahip olmakla beraber, işe aldığı elemanlarını “Yaşam Boyu Kalite” ilkesi gereğince sadece iş konularında değil kişisel gelişimleri açısından da desteklemektedir. Çalışanlarına yatırım ve çevreye saygı, Yiğit Akü A.Ş.’nin ana ilkelerindendir. İnsan Kaynakları, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri takip eden, kalite, finansman, satış ve pazarlama ve müşteri memnuniyeti konularında toplam kaliteyi hedefleyen bir anlayışla hem kurum içi hem kurum dışı düzenli eğitimler planlamakta ve gerçekleştirmektedir.

Firmamız

35 yılı aşan üretim hayatı boyunca, Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği inovatif ürünleriyle sektörde fark yaratan Yiğit Akü, sektöre değer katan bir şirkettir. 1976 yılında Hamit Yiğit, Mahmut Yiğit ve Eyüp Yiğit kardeşler tarafından kurulan Yiğit Akü, bugün 5 kıtada 72 ülkeye ihracat yapan global bir şirkettir. Yıllık 7 milyon adet akü üretim kapasitesine sahip olan firma, Türkiye içinde 100 ana bayi ve 6000 tali bayi ile hizmet veriyor. Dünya akü sektöründe Platin, Tunç, Macpower, Helden, Distalong markalarıyla birlikte boy gösteriyor.

40.000 metrekarelik alanda 620 personel ile çalışan firma, bayilerindeki çalışanları da eklendiğinde Türkiye’de önemli bir istihdam alanı yaratıyor. Türkiye dışında, ortaklık ve iş birlikleriyle, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri dahil toplam 4 fabrikada faaliyet gösteriyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne gerçekleştirdiği akü tedarikinin yanı sıra, 2008 yılından bu yana da Fransa, İspanya, Kanada ve Şili ordularına da akü tedariki gerçekleştiriyor. İç piyasada yüzde 20 ‘nin üzerinde bir pay ile yoluna devam eden Yiğit Akü, yaklaşık 110 milyon dolarlık bir ciro ile 2013 yılını tamamladı. Yiğit Akü’nün yıllık satışlarının yüzde 55 ‘i, 72 ülkeye yaptığı ihracatı kapsıyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*