Xerox İş İlanları 2017

Xerox 2015 yılında personel alımı gerçekleştirecek.

Xerox insan kaynakları biriminin yaptığı açıklamalara ve sitelerinde yaptıkları duyurulara göre düzenlediğimiz sayfamızda Xerox iş ilanlarını inceleyebilir, firma hakkında bilgi sahibi olabilir ve dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

Çalışabilmek için yaş sınırı: Minimum yaş sınırı 18’dir.

Çalışma Saatleri: Çalışma saatlerimiz 08:30 – 17:30 saatleri arasındadır.

Uygun Pozisyonlar: Genel Başvuru.

Yazdırılabilir Başvuru Formu: Yok.

Başvuru Kanalları: Yenibiris.com

70 yıldan uzun bir süre önce yapılan bir buluş, tüm dünyadaki insanların trilyonlarca kopya ve lazer baskı kullanarak bilgi üretmesini ve paylaşmasını olanaklı hale getirdi. Xerografi olarak bilinen bu buluş aynı zamanda Xerox diye bilinen şirketi de yarattı.

İlk xerografik kopya, 22 Ekim 1938 tarihinde New York Kentinin bir kasabası olan Astoria , Queens’te, bir güzellik salonunun arkasındaki eğreti bir laboratuarda üretildi. Smithsonian Kurumu’nda saklanmakta olan bu kopyada “10-22-38 ASTORIA” yazısı okunmaktadır. Bunun mucidi olan Chester Carlson, kolayca doküman kopyası üretmenin bir yolunu bulmaya kararlı olan bir bilim adamı ve patent avukatı idi.

Başlangıçtan beri yenilikçi

Carlson fotografik yöntemleri bir kenara bırakıp elektrostatik yüklerle ve foto-iletken malzemelerle –bunlar ışığa tutulduklarında elektriksel özellikleri değişir- deneyler yaptı. İcat edilen sürece xerografi adı verildi – bu adı, “kuru” anlamına gelen Grekçe xeros kelimesinden ve “yazı” grafeminden almıştı. Aradan yirmi yıl daha geçti ve, ileride Xerox Corporation (NYSE: XRX) hâline gelecek olan Haloid adında bir şirket çok riskli bir yatırım yaparak bu süreci ticarileştirdi.

Kendini biraz devrimci hissetmek

Bu buluş, günümüzde hâlâ sürmekte olan bir enformasyon devrimini serbest bırakarak enformasyonu kolayca ulaşılabilir bir duruma getirmiştir ve dünyanın toplam bilgisini genişletmektedir. Bağımsız bir endüstri danışmanı olan Infotrends’in tahminine göre, Carlson’un buluşunun babalık yaptığı ürünlerle dünyada her yıl 3.08 trilyon adet kopyalama ve yazdırma işlemi yapılmaktadır.

 

Aramalar: , , , , , , , ,

 

More Posts in İş İlanları

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir