Türkiye Taş Kömürü Kurumu İş İlanları 2017

Türkiye Taş Kömürü Kurumu 2015 yılında personel alımı gerçekleştirecek.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu insan kaynakları biriminin yaptığı açıklamalara ve sitelerinde yaptıkları duyurulara göre düzenlediğimiz sayfamızda Türkiye Taş Kömürü Kurumu iş ilanlarını inceleyebilir, firma hakkında bilgi sahibi olabilir ve dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

Çalışabilmek için yaş sınırı: Minimum yaş sınırı 18’dir.

 

Çalışma Saatleri: Pozisyonlara bağlı olarak değişmektedir.

 

Uygun Pozisyonlar: Bakım-Onarım İşçisi, Elektrikçi, Madenci (Genel) (Sökümcü-Maden Ve Taşocağı), Kaynak Teknisyeni, Maden Ocağı Asansörü Operatörü, Sondaj İşçisi, Vinç Operatörü (Desandre Vinççisi), İş Makineleri Operatörü, Kalıpçı-Pres, Tesviyeci, İşyeri Hemşiresi, Beden işçisi (taşıma, yükleme-boşaltma), 

Yazdırılabilir Başvuru Formu: Yok.

 

Başvuru Kanalları: Resmi Sitesi

TAŞKÖMÜRÜ İŞLETMECİLİĞİNİN TARİHÇESİ

18. asır sonlarında sanayi dallarının duyduğu ihtiyacı karşılamak amacıyla yurt içinde bulunmayan taşkömürünün ithali yoluna gidilmiştir. Özellikle donanma, devrin teknolojik gelişmesine ayak uydurmaya çalışırken; Tophane, Darphane ve Tersanede taşkömürünün talebini arttırmış Hazinenin ödemelerde çektiği zorluklar yanında ithalin gerektirdiği mali külfetler hızla yükselmiş, nihayetinde karşılanamaz olmuştur. Bu durum karşısında “Tersane Ümaresi” tarafından ihtiyacın yurtiçinde yapılacak araştırmalar sonucu bulunacak kömür kaynakları ile giderilebileceği düşünülmüş ve faaliyete geçilmiştir. Devletin bütün kademelerine konu ile ilgili yazı ve taşkömürü örnekleri gönderilmek suretiyle bu gibi taşlardan buldukları takdirde İhsan-ı Şahaneye mahzar olacakları bildirilmiştir.

8 Kasım 1829 günü Bahriye erlerinden Uzun Mehmet tarafından Kdz. Ereğlisi Köse ağzı Değirmeni Viran deresi boyunda taşkömürü mostrasının bulunması sonucunda devrin Padişahı II. Mahmut tarafından 5.000 kuruş mükafat ve 600 kuruş aylık ile ödüllendirilmiştir. Bu keşif bu günkü kömür işletmeciliğinin temelini oluşturmaktadır.

 

Aramalar: , , , , , , , ,

 

More Posts in İş İlanları

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir