Orman Genel Müdürlüğü 1618 işçi alımı yapacak

Orman Genel Müdürlüğü, yaz aylarında artan personel ihtiyaçlarını geçici personel alımları ile gidermeye çalışıyor. Yaz aylarının korkulu rüyası olan yangın olması halinde müdahale etmek üzere sezonluk işçiler alınacaktır. Yangın sezonunda hazırlıklı olmak isteyen Orman Müdürlüğü birçok il için işçi alacağını duyurdu.

İşçi alımları için ilan yayınlayan Orman Bakanlığı Antalya, Adana, Çanakkale ve Muğla illeri için çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. Birçok ilde de sadece 1 kişi sezonluk işçi alım ilanı yayınladı. Toplamda bin 618 orman işçisi alımı yapacağını duyuran Orman Müdürlüğü iş ilanlarını İŞKUR aracılığı ile duyurdu.

Sezonluk olarak Orman Müdürlüğü’nde çalışmak isteyen işçilerin illerindeki İŞKUR müdürlüklerine bizzat ya da internetten başvuru yapmaları isteniyor. Başvurular 20 Mayıs tarihine dek sürecek.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı, Türkiye genelinde 1618 orman işçisi alınacak, dedi. En fazla işçi Antalya’da alınacak derken illere göre listeyi de duyurdu.

Antalya 144 personel,

Adana 118 personel,

Muğla 118 personel,

Çanakkale 67 personel.

Yangın riski az olan yerlerde de işçiler 1 kişi ile sınırlandırıldı. Bu iller; Tunceli, Muş, Iğdır, Hakkari ve Ağrı.

Duyuruda Orman Genel Müdürlüğü geçici işçi alımına başvuracak adayların, İŞKUR’a işgücü talep formlarını göndermeleri gerekiyor. Personel Daire Başkanlığı, başvuruların 5 Mayıs ile 20 Mayıs arasında yapılacağını söyledi. Belirlemelerin ardından da eğitime başlanacağını ifade etti.

Orman Müdürlüğü sezonluk işçileri 5 ay 29 gün çalışacak. İşe alınacak işçiler ormanların korunması, kaçakçılığın önlenmesi, yangınla mücadele edilmesi görevlerinde bulunacak.

Başvuracak adaylarda şu şartlar aranıyor;

İlkokul Mezunu olmak,

İlanın yayınlandığı il ya da ilçede ikamet etmek olarak sıralandı.

Orman Müdürlüğü İlk müdahale işçisi, İlk müdahale ya da diğer araç şoförlüğü, Gözetleme ve haberleşme işçisi ve Arazöz Şoförlüğü pozisyonları için ilan yayınladı. Başvurular İŞKUR il müdürlüklerine ya da İŞKUR web sitesine yapılacaktır.

 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir