Ofiste daha verimli çalışmak için öneriler

Bazen kafanızın içinde düşünceler o kadar büyük bir karmaşa yaratır ki bir türlü dikkatinizi toplayamazsınız ve bu da sizi olumsuz etkiler. Çünkü teslim edilmesi gereken işler vardır ve bir an önce kafanızı toparlamanız gerekmektedir.

Dikkatinizi dağıtan şeylerden kurtulun

Örneğin telefonunuz sürekli kontrol ediyorsanız ya da kafanızı meşgul eden şeyle ilgili bir bildirim bekliyorsanız sürekli telefona bakarsınız ve git gide işte uzaklaşırsınız. Bu duruma izin vermeyin. Gerekirse telefonunuzu kapatın. Ve o gün yalnızca ailenize gerektiğinde siz ulaşın. Sosyal medya ya da takip ettiklerinize kafanızı toparlayana dek ara verin.

Sinirlerinizi kontrol edin

Bir an önce başlayayım diye de bazı çözmeniz gereken sorunları atlamayın. Gerekeni yapın ancak sizi yıpratacak ya da sinirlerinizi laçka edecek durumlara izin vermeyin. Sabırlı bir şekilde en net çözümlere odaklanın ve bunları kendinize kabul ettirin. İşinizi yaparken de bu durumu düşünmemeyi oto kontrol sisteminize ezberletin.

Sevdiğiniz şeyleri yapın

Sizi ne mutlu edecekse önce onun için harekete geçin. Mutlu olmak ruh halinizi direk olarak etkiler. Mutlu olmayı bazen o kadar geçiştiriyorsunuz ki işte bu birikinti bazı şeylerle baş edemez hale gelmenizi sağlıyor. Güçlü görünmek kadar güçlü olmakta önemlidir. Dikkatinizi toplamak için önce güce ihtiyacınız var ve ruhsal iradeyi sağlamak için mutlaka bunu başarmalısınız.

Her ne kadar sorunlar çözülemez gibi gözükse de ya da mutsuzluğunuzu tetikleyen şey mutlaka bir şekilde işler yoluna girecektir. Burada önemli olan gereksiz sinir ve düşünmektir. İşlerinize konsantre olmak aslında tam tersi kafanızı dağıtmanıza da yardımcı olacaktır. Bu açıdan düşünmenizde fayda vardır. Kendiniz için fark yaratın ve bunun için geç kalmayın o zaman bazı şeyler gözünüzün önünde daha kolay olacaktır.

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir