Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2017

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adaylar;

Doçent kadroları için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişleri, Doçentlik Belgesi örneği ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) adet dosyayı ekleyerek, Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;

İlana müracaat edecek adayların ilanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 (onbeş) gün içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.

Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/ İnternet adresinden temin edilebilir.

Birimi/Bölümü Anabilim Dalı Unvanı Derecesi Adedi Niteliği
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Yabancı Diller Eğitimi İngilizce Eğitimi Doçent 1 1 Eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme temel alanı İngiliz dili eğitimi bilimi alanında doçentliğini almış olmak.
İlköğretim Okul Öncesi Eğitimi Doçent 2 1 Eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme temel alanı özel eğitim bilim alanında doçentliğini almış olmak. Zihin engelliler üzerine çalışmaları olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ
Klinik Öncesi Bilimler Viroloji Doçent 1 1 Ovine herpesvirus ve Bovine papilloma virüs ile ilgili möleküler çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ
Mimarlık Bina Bilgisi Doçent 1 1 Yerleşmelerde mimari kurgu farklılığı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir