İşkur’dan işsizlere günlük 36 TL harçlık

İşsiz olanlar için günde 36 lira harçlık kazanma fırsatı sunuldu. İşkur kurslarına katılan kursiyerlere ödenen günlük harçlıklar zamlandı. İşverene ve işsiz gençlere fırsat kapısı arayışında olan hükümet, yeni bir formül buldu. İşsize hem meslek hem de harçlık verilerek isdihdama kazandırılması da sağlanacak. Nitelikli eleman bulmakta zorlanan işverene destek için de önemli bir adım atılmış olacak.

İşsize günde 36 lira harçlık!

Hükümet hem işçi maliyetlerinden yakınan işverene, hem işsiz gençlere yeni bir gelir fırsatı sunuyor. Türkiye İş Kurumu, İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destek Paketi kapsamında yaşama geçirilen İşbaşı eğitim Programı ile kursiyere aylık yaklaşık bin lira verecek. Bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin öncelikle en yakın İşkur Müdürlüğü’ne giderek kurs başvurusunda bulunması gerekecek.

Takvim’de yayınlanan habere göre projenin en büyük amacı kalifiye eleman yetiştirilmesi olarak açıklandı. Böylelikle işverenin aradığı elemanı bulması sağlanırken, işsizlere de meslek kazandırılacak. Program kapsamında çalıştırılan sigortalıya günlük 36.5 lira ödeme yapılırken, genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı primi de kurum tarafından karşılanacak. İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, işsizliğin önüne geçmek için işverenin program kapsamında alacağı elemanın ücretini 6 ay karşılayacaklarını belirtti.

Ayrıca “Sigorta primi teşvikine Haziran sonuna kadar başvuran işveren ilave 6 ay daha teşvikten yararlanacak” dedi.

 

Aramalar:

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir