İş değiştirme fikrini yok etmek

İş hayatında sık sık bu düşüncelerle baş başa kalırız. Ancak alışılmış düzeni bırakıp yeni bir düzene geçmek gözümüzü korkutur. Onca emek ve çabanın bir çırpıda bir kenara atılması zaten ilk aşamada düşünülmemeli. Öncelikle durumu birçok açıdan değerlendirmelisiniz, sorun çözülebilir mi ya da durumla ilgili aşabileceğiniz bir seviye belirlenebilir mi bu önemli.

Özellikle yeni başladıysanız bu düşüncelerin en ufak bir olay da vuku bulması normal çünkü kolay gözden çıkarabilirsiniz bazı şeyleri ama aslında bu da çalışmadığınız sürenin direk olarak psikolojik etkisidir.

Ancak uzun yıllardır çalışıyorsanız ve bu durum cereyan etmişse gerçekten bazı şeyler canınızı sıkmıştır ve birşeyler yapma ihtiyacı hissediyorsunuzdur. Böyle bir durumda sorunu büyütmek ya da üstüne gitmek doğru değil ancak göz ardı etmekte bir yarar sağlamayacaktır. Sakinliğiniz koruyup en doğru yaklaşımı bulmalısınız bunu da güvendiğiniz insanların yorumlarını alarak ancak çok da abartıya kaçmadan sonuçta yaşadıklarınızı ve hissettiklerinizi en iyi siz bilirsiniz. Yorumlar almak, dışarıda sevdiklerinizle konuşmak size iyi gelecek farklı bir şey düşünmeye itecektir.

Eğer hiçbir şekilde durum düzelmiyorsa ya da kırmızı çizgi aşıldıysa yine çok fevri olmadan doğru zamanda doğru bir şekilde sonlandırmak önemli ama unutmayın yeni bir iş yeni bir başlangıç olabilir ama her başlangıç iyi olacak diye bir olay da yok o yüzden her zaman birçok açıdan değerlendirin.

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir