Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı 2017

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alım İlanı

SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURU KILAVUZU 2 0 1 5 / 1

BAŞVURULAR: 09 OCAK 2015 – 10 NİSAN 2015 (Saat:08.00)

BAŞVURU SONUÇLARI: 20 NİSAN 2015 TARİHİNDE AÇIKLANACAKTIR.

DİKKAT!!! BU KILAVUZU OKUMADAN BAŞVURU İŞLEMİNİZİ YAPMAYINIZ.

Bu kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile Genelkurmay Başkanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirebilir. Bu durum, başvuru sahipleri için bir hak doğurmaz. Başvuru sahipleri bu durumu önceden kabul etmiş sayılır. Bu ve benzeri durumlarda izlenecek yol, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından belirlenir ve kamuoyuna internet aracılığı ile duyurulur.

Sevgili Sözleşmeli Er Adayları;

Bu kılavuz; Türk Hava Kuvvetlerinin 21’inci yüzyılda ihtiyaç duyduğu bilgi ve beceriye sahip, içinde bulunduğu çağın gelişmeleri ile çağdaş havacılık teknolojisini yakından takip edebilecek ve uygulayabilecek kapasitede yetişmiş, sözleşmeli statüde sözleşmeli erlerin, Hava Kuvvetleri Komutanlığına kazandırılması amacıyla, Hv.K.K.lığına nasıl başvuracağınız konusunda sizlere yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.

Hava Teknik Okullar Komutanlığı tarafından hazırlanan bu kılavuz, Hv.K.K.lığına başvuru esasları, seçim aşamaları ve kesin kayıt esaslarını kapsamakta, sadece www.tekok.edu.tr internet sitesinde yayımlanmakta, basım ve dağıtımı yapılmamaktadır.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” hedefi doğrultusunda, gücünü tarihinden ve yaşamında onurlu, görevinde sorumlu, çevresiyle uyumlu, inisiyatif sahibi personeline olan güveninden alan Türk Hava Kuvvetlerinin bölgesinde lider, kıtasında etkin bir hava, uzay ve bilgi gücü olma yolunda her biri ayrı bir değer olan silah arkadaşlarımızdan olmak istiyorsanız, sizleri Hv.K.K.lığına bekliyoruz.

Başarınız devamlı, yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun.

Hava Teknik Okullar Komutanlığı

Başvuru kılavuzu için tıklayınız..

Sözleşmeli er nasıl olunur?

Her yıl düzenli olarak alım yapılan Sözleşmeli Er’lik için en az ilköğretim mezunu olmak gerekiyor. İlk 3 aylık eğitimin ardından birliklerine dağıtılacak olan Sözleşmeli Erler görev yaptıkları bölgelere değişen aylık ücret ile görevlerine başlayabiliyor. Sözleşmeli bir er göreve başladıktan sonra görev yerine bağlı olarak değişen 1600 ila 3000 TL aylık ücret ile çalışmaya başlayabilir.

25 yaşından gün almış adaylar için sözleşmeli er başvuruları yapılsa dahi görev alamazlar. TSK’nın belirlemiş olduğu sağlık ve fiziki yeterlilik testlerininde olumlu olarak sonuçlanması gerekiyor.

TSK’nın profesyonel orduya geçiş uygulamasını Sözleşmeli er ile başlatması taleplerin yoğunluğuna göre ve ihtiyaç dahilinde her yıl düzenli olarak yapılmakta.

Genel Kurmay Başkanlığı’ndan yapılan son açıklamaya göre ülkenin kritik ve riskli bölgelerinde görev yapacak olan sözleşmeli erlerin maaşları 3 Bin 342 TL’ye kadar olacak.

Sözleşmeli erbaş ve erler, öncelikle hudut ve komando birliklerine tertip edilmektedirler. Ancak 2013 yılında yapılan iyileştirme ile bugüne kadar temin edilen sözleşmeli erler Hakkâri ilinde görev yaparken, 2013 yılında Hakkâri İline ilave olarak Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars, Muş, Tunceli ve Van illerinde de görev yapmak üzere sözleşmeli er temin edilmektedir.

2014 Yılından itibarende Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı da Sözleşmeli Er alımına başlamıştır.

Ayrıca, Kara Kuvvetleri sözleşmeli erlerin istihdam edileceği sınıf/branşlar; Piyade, Bakım, Aşçı, İş Makinesi İşletmeni, Hafif/Ağır Araç Sürücüsü, Elektrik ve Güç Kaynakları Operatörü, Ekmek Pişirici, Sıhhiye Elemanı, Köpek Eğiticisi, Sıhhi Tesisatçı, Kaloriferci, Bilgisayar İşletmeni olacak şekilde genişletilmiştir.

 

Aramalar: , , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir