Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı 2017

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alım İlanı

Memur adaylarının heyecanla beklediği o haber sonunda geldi. Gümrük Bakanlığı’na 3 Bin Kadroya Atama İzni Çıktı! Peki o atama ne zaman ve nasıl yapılacak? Atamada kadrolar hangi unvanlarda olacak? Konu ile ilgili tüm detaylar haberimizde…29 Ocak 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Perakende kanunuyla, Gümrük bakanlığına 3 bin atama izni daha verildi.Gümrük Bakanlığı yeni eleman alıyor. Haberin detayları için gündem haberlerinin ilk ve tek adresi personel365.com’dan ayrılmayınız…

6585 sayılı Perakende Ticaret Kanunu, 29 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.Bilindiği üzere, Bütçe Kanunu ile tüm kamu kurumlarına 2015 yılında verilen atama izni sayısı 36 bindir. Bu sayı, kamunun ihtiyacını karşılamaktan uzaktır.

36 bin atama izni ihtiyacı karşılamadığı için, kamu kurumları kanunlarda kendilerine atama izni çıkartmaktadır.

Bu konudaki ilk ek atama izni, Gümrük Bakanlığına verilmiştir. 29 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yer alan Kanunun 24. maddesinde göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına, toplam 3 bin adet atama izni verilmiştir.

Bakanlık için yeni ihdas edilen kadrolar ise şu şekildedir. Bu tabloya göre Bakanlık 2015 yılı için muhafaza memuru, muayene memuru, memur ve Gümrük ve Ticaret uzman yardımcısı alacaktır.

ek1

 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir