Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2017

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1 – Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.

2 – Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak ekinde Doçentlik Başarı belgelerini, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde kısa özgeçmişlerini, doktora diplomasının onaylı birer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri,

4 – Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih Üniversitemiz web sayfasında adaylara daha sonra duyurulacaktır.

5 – Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

ÜNVANI=========>> DOÇ. YRD. DOÇ. AÇIKLAMALAR
BİRİMİ ANABİLİM DALI DRC. ADET DRC. ADET
Keban Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi 1-1 Balıkçılık Temel Bilimlerinde doçent olmak, balıklarda biyokimyasal çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri 1-1 Biyokimya (Tıp) doktoralı olup, bu alanda doçent olmak. Enzim aktivite ölçümlerinde standardizasyon konusunda çalışmalar yapmış olmak
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi 1-1 Doktorasını Enerji konusunda yapmış olmak. Alternatif enerji kaynakları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Makine 3-1 Ti alaşımlarının plazma kaynağı alanında doktora yapmış olmak.
3-1 Birleştirilmiş KdV (Korteweg-de Vires) denklemine farklı çözüm yöntemleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
TOPLAM 3 2
 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir