Federal Mogul İş İlanları 2017

Federal Mogul 2015 yılında personel alımı gerçekleştirecek.

Federal Mogul insan kaynakları biriminin yaptığı açıklamalara ve sitelerinde yaptıkları duyurulara göre düzenlediğimiz sayfamızda Federal Mogul iş ilanlarını inceleyebilir, firma hakkında bilgi sahibi olabilir ve dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

Çalışabilmek için yaş sınırı: Minimum yaş sınırı 18’dir.

Çalışma Saatleri: Çalışma saatlerimiz 08:30 – 17:30 saatleri arasındadır.

Uygun Pozisyonlar: Genel Başvuru.

Yazdırılabilir Başvuru Formu: Yok.

Başvuru Kanalları: Kariyer.net

Federal-Mogul’un Türkiye’ye gelişi 1998’e dayanıyor. O yıllarda İngiliz T&N’yi satın almasıyla Federal-Mogul  Dereli Holding adı altında yüzde 50 Dereli Grubu yüzde 50 Federal-Mogul’un sahip olduğu yeni bir ortaklığa dönüştü.

Federal-Mogul Türkiye piston üretiminde Alman Nüral, Segman ve silindir gömleği üretiminde yine dünya lideri Alman Goetze’nin en son teknolojisini İzmit ve Sapanca’daki tesislerinde başarıyla uygulamaktadır…

Şirketin kuruluşu 1967 yılına kadar uzanmaktadır. Şirket, 13.02.1967 tarihinde Bivat Bidon, Varil ve Teneke Sanayi A.Ş. olarak kurulmuştur. Daha sonra 11.07.1969 tarihinde şirketin ünvanı İstanbul Mahle Piston Sanayi A.Ş. olarak değiştirilmiştir. 08.01.1987 tarihinde ise şirket ünvanı İstanbul Motor Piston ve Pim Sanayi A.Ş. olmuştur. Şirket aynı unvan ile Sermaye Piyasası kurulunun 30.07.1990 tarih ve 107/453 sayılı izin belgesi ile halka arz edilmiştir.  Şirketin ünvanı son olarak 25.03.1999 tarihinde değişerek bugünkü halini almıştır.

Federal Mogul Grubu

Dünyanın en büyük sanayilerinden biri olan otomotivin doğduğu yıllarda, Amerika Birleşik Devletleri Detroit’te Federal-Mogul’ un temelleri atıldı.

Dünya otomotiv sektörünün geleceğini şekillendirecek Federal-Mogul’ un kökleri 1899 yılında Detroit’te kurulan Muzzy-Lyon şirketine uzanıyor. Muzzy-Lyon, motor yataklarında ana ulaşım olarak kullanılan Babbit metalini daha da geliştirerek Mogul Motor yataklarının üretimine başladı.

1923’te bronz motor yatakları konusunda uzman olan Federal Bearing ile birleşerek adını 1924’te Federal-Mogul olarak değiştiren firma, 1946’da Formetal Company, 1953’te Bearing Company of America, 1955’te Bower Roller Company, 1955’te National Motor Bearing Co. Şirketlerini bünyesine katarak 1956 yılında Fortune dergisinin en büyük 500 şirketler sıralamasında 350.sırayı almıştır. Federal-Mogul bu dönemden sonra da üretim hacmini büyüterek stratejik birleşmeler ve şirket alımlarıyla hızla güçlenmiştir.

1999 yılında kuruluşunun 100. yılını kutlayan Federal-Mogul, 2000’li yıllara gelindiğinde, 13 yeni şirketi bünyesine dahil ederek büyümeye devam etti.  Yüzyılı aşan birikim ve deneyimiyle, teknolojiyi ve yüksek mühendislik bilgisini harmanlayan Federal-Mogul, günümüz otomotiv sektörünün liderleri arasında yer almaktadır.

Şirketin halka açık olmayan kısmı olan %85 ine sahip olan firma Federal Mogul Piston Segman ve Gömlek Üretim Tesisleri A.Ş.’dir. Bu şirketin kuruluşu ise 1976 yılına kadar uzanmaktadır. Federal Mogul Piston Segman ve Gömlek Üretim Tesisleri A.Ş. 31.12.2014 tarihi itibariyle tam bölünme şeklinde bölünerek; Federal Mogul Powertrain Otomotiv A.Ş. ve FM Motorparts Otomotiv A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Federal Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş. firmasıFederal Mogul Powertrain Otomotiv A.Ş. iştirakidir.

 

Aramalar: , , , , , , , ,

 

More Posts in İş İlanları

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir