Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2017

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunun ilgili maddeleri gereğince Profesör ve Doçent alınacaktır. Adayların ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına başvurmaları, adayların http://www.bilecik.edu.tr/Dosya/Arsiv/Yonergeler/Ogretim Uyeligine Atanma ve Yukseltilme Yonergesi.pdf web adresinde mevcut başvuru koşullarını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

İSTENEN BELGELER:

Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların, www.bilecik.edu.tr adresinde bulunan müracaat formu, başvurdukları birim ve ana bilim dalını belirten dilekçe, özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, öğrenim belgeleri ile yayın listesi ve yayınları, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan belgeleri Profesörler 6 (altı) takım, Doçentler ise 4 (dört) takım dosya.

İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.bilecik.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Not: Müracaatlar şahsen yapılacak olup, posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Birimi Bölümü Ana Bilim Dalı Kadro Unvanı Kadro Derecesi Adet Açıklama
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme İşletme Profesör 1 1 Bilgi Yönetimi ve Girişimcilik konularında çalışmaları olmak.
İslami İlimler Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Türk İslam Edebiyatı ve İslam Sanatları Profesör 1 1 Türk İslam Edebiyatı ve İslam Sanatları alanında çalışmaları olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Arap Dili ve Belagatı Profesör 1 1 Arap Dili ve Belagatı alanında çalışmaları olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Doçent 2 1 Doçentliğini Tefsir alanında yapmış olmak. Kıraat ve Kurralık konularında çalışmaları olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Hadis Doçent 2 1 Doçentliğini Hadis alanında yapmış olmak.
İslami İlimler Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları İslam Tarihi Doçent 2 1 Doçentliğini İslam Tarihi alanında yapmış olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi Doçent 2 1 Doçentliğini Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi alanında yapmış olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tasavvuf Doçent 2 1 Doçentliğini Tasavvuf alanında yapmış olmak.
 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir