Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2017

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine; “2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu”nun ilgili maddeleri ile “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi” ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adayların; başvurdukları bölüm, anabilim dalı ve yabancı dilini belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisini, özgeçmişini, doktora belgesini, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenim belgelerinin onaylı suretlerini, askerlik durum belgesi ile bilimsel çalışma ve yayımlarını kapsayan 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek ilgili akademik birime;

Adayların, gazete ilan tarihi itibari ile 15 (on beş) gün içerisinde (mesai bitimine kadar) şahsen veya postayla başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmelerde sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Not : Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gereklidir

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI UNVANI DERECE ADEDİ AÇIKLAMA
Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Türkçe Eğitimi Yrd. Doç. Dr. 3 1 Türkçe Eğitimi veya Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları İngiliz Dili ve Edebiyatı Yrd. Doç. Dr. 1 1 İngilizce Eğitimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Uygulamalı İstatistik Yrd. Doç. Dr. 4 1 Uygulamalı İstatistik Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bilgisayar Bilimleri Yrd. Doç. Dr. 3 1 Bilgisayar Bilimleri veya Uygulamalı Matematik Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri İstatistik Teorisi Yrd. Doç. Dr. 4 1 İstatistik Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Yrd. Doç. Dr. 3 1 Halk Bilimi veya Türk Halk Edebiyatı Alanlarından Birinde Doktora Yapmış Olmak.
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi Yrd. Doç. Dr. 3 1
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Yrd. Doç. Dr. 1 1
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Yrd. Doç. Dr. 3 1
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Hadis Yrd. Doç. Dr. 3 1
Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Çevre Teknolojileri Yrd. Doç. Dr. 3 1 İnşaat Mühendisliği Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yönetim Bilimleri Yrd. Doç. Dr. 3 1
Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat İktisat Politikası Yrd. Doç. Dr. 3 1
Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Muhasebe ve Finansman Yrd. Doç. Dr. 3 1 Muhasebe veya Finansman Alanlarından Birinde Doktora Yapmış Olmak.
Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Yrd. Doç. Dr. 3 1 Sosyal Hizmet, Sosyoloji veya Psikoloji Alanlarından Birinde Doktora Yapmış Olmak.
Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Yrd. Doç. Dr. 3 1 Sosyal Hizmet, Sosyoloji veya Halkla İlişkiler ve Tanıtım Alanlarından Birinde Doktora Yapmış Olmak.
Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Yrd. Doç. Dr. 3 1 Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Alanlarından Birinde Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Yrd. Doç. Dr. 1 1 Endüstri Mühendisliği veya Çevre Mühendisliği Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Yrd. Doç. Dr. 2 1 Organik Kimya Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Yrd. Doç. Dr. 3 1 Maden Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik veya Elektrik- Elktronik Mühendisliği veya Makine Mühendisliği Alanlarından Birinde Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Yrd. Doç. Dr. 3 1 Tıbbi Biyokimya, Mikrobiyoloji, Halk Sağlığı veya Katı Hal Fiziği Alanlarından Birinde Doktora Yapmış Olmak.

 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir