Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2017

Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Üniversitemize bağlı birimlerin aşağıda belirtilen boş kadrolarına kanuni şartları taşıyan öğretim üyeleri (Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent) alınacaktır.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

Anadolu Üniversitesi’nde Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma ile İlgili Değerlendirme Ölçütleri’ni (Ölçütlere, Üniversitemiz web sayfasının “Rektörlük Duyurulan” bölümünden ulaşılabilir.) ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümlerini taşıyan profesör, doçent ve yardımcı doçent adaylarının dilekçelerine (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini dilekçelerinde belirteceklerdir.) 2 adet fotoğraf, öğrenim belgesi, askerlik durumlarını gösteren belge, özgeçmişlerini, profesör adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 6 adet dosyayı, doçent adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 14. maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı ve yardımcı doçent adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 7. ve 8. maddelerinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı da ekleyerek, ilanın yayımlandığı tarihi izleyen 15 gün içinde “Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı ESKİŞEHİR” adresine ‘şahsen’ vermeleri gerekmektedir. Eğitim dili % 100 İngilizce olan bölümlerde “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 7/3 maddesi hükümleri uygulanacaktır. Yardımcı doçentler, 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) bendi uyarınca sınava girecekleri yabancı dili başvuru dilekçelerinde belirtecekler ve yabancı dil sınav tarihi Rektörlükçe daha sonra ilan edilecektir.

Başvurularda, Bölüm-Anabilim Dalı/Anasanat Dalı/Program açıkça belirtilecek ve başvurular şahsen yapılacaktır. İlan hakkındaki gerekli bilgilere, Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığından ya da http://www.anadolu.edu.tr internet adresimizin “Rektörlük Duyuruları” bölümünden ulaşılabilir.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM/ANASANAT

DALI/PROGRAM

UNVANI ADET AÇIKLAMA
AÇIKÖĞRETİM

FAKÜLTESİ

UZAKTAN ÖĞRETİM UZAKTAN ÖĞRETİM DOÇENT 2
YAYGIN ÖĞRETİM YAYGIN ÖĞRETİM DOÇENT 1
ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK MESLEK BİLİMLERİ FARMASOTİK KİMYA PROFESÖR 1
EĞİTİM FAKÜLTESİ İLKÖĞRETİM MATEMATİK EĞİTİMİ DOÇENT 1
ÖZEL EĞİTİM ZİHİN ENGELLİLER EĞİTİMİ DOÇENT 1
FEN FAKÜLTESİ BİYOLOJİ BOTANİK DOÇENT 1
FİZİK MATEMATİKSEL FİZİK PROFESÖR 1
İSTATİSTİK İSTATİSTİK TEORİSİ DOÇENT 1
KİMYA ORGANİK KİMYA DOÇENT 1
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ SERAMİK-CAM SERAMİK-CAM PROFESÖR 1
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ YÖNETİM VE ÇALIŞMA PSİKOLOJİSİ YARD.DOÇ. 1
İKTİSAT İKTİSADİ GELİŞME VE ULUSLARARASI İKTİSAT YARD.DOÇ. 1
İŞLETME MUHASEBE VE FİNANSMAN DOÇENT 1
MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ÇEVRE BİLİMLERİ YARD.DOÇ. 1
ELEKTRİK-ELEKTRONİK

MÜHENDİSLİĞİ

ELEKTRONİK YARD.DOÇ. 1 Eğitim dili %100 İngilizcedir.
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MEKANİK DOÇENT 1
DEVLET

KONSERVATUVARI

MÜZİK PİYANO YARD.DOÇ. 1
ULAŞTIRMA MESLEK YÜKSEKOKULU MOTORLU ARAÇLAR VE ULAŞTIRMA TEKNOLOJİLERİ RAYLI SİSTEMLER MAKİNE TEKNOLOJİSİ YARD.DOÇ. 1 “Raylı Sistemler” alanında tecrübeli olmak.
YÖNETİM VE ORGANİZASYON LOJİSTİK DOÇENT 1
 

Aramalar: , , , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir