Akenerji İş İlanları 2017

Akenerji 2015 yılında personel alımı gerçekleştirecek.

Akenerji insan kaynakları biriminin yaptığı açıklamalara ve sitelerinde yaptıkları duyurulara göre düzenlediğimiz sayfamızda Akenerji iş ilanlarını inceleyebilir, firma hakkında bilgi sahibi olabilir ve dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

Çalışabilmek için yaş sınırı: Minimum yaş sınırı 18’dir.

Çalışma Saatleri: Pozisyonlara bağlı olarak değişmektedir.

Uygun Pozisyonlar: Enerji Ticareti Uzman Yardımcısı, Elektrik Mühendisi, Santral Operatörü, ELEKTRİK MÜHENDİSİ, Santral Operatörü, Genel Başvuru-Operatör, Teknik Satınalma Uzmanı

Yazdırılabilir Başvuru Formu: Yok.

Başvuru Kanalları: Resmi Sitesi

Lise Stajları:
Zorunlu meslek lisesi staj başvuruları Mart/Nisan tarihinde alınır ve staj dönemi Haziran/Eylül ayları arasında gerçekleşir.

Üniversite Stajları:
Üniversitede okuyan genç adaylarımıza iş hayatında tecrübe kazanması, hangi pozisyon ve departmanların kendilerine daha uygun olduğunu çalışarak gözlemleyebilmesi adına imkanlar yaratmaktayız. Tüm ‘İSTEKLİ’ ve ‘ÇALIŞKAN’ adayların başvurusu Mart/Nisan ayı tarihlerinde alınmaktadır.

Akenerji Hakkında

Akkök Şirketler Grubu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketleri Akenerji Elektrik Üretimi A.Ş ve iştirakleridir.

1989 yılından bu yana faaliyet gösteren Akenerji, Türkiye’nin ilk otoprodüktör grubu statüsünde elektrik üreticisidir. Ülkemizdeki en büyük özel sektör elektrik üretim şirketlerinden biri olan Akenerji, serbest tüketici belgesi olan müşteriler ile sanayi kuruluşları, ticarethaneler, organiza sanayi bölgeleri ve DUY sistemine enerji tedarik etmektedir.

Akenerji, 2008 yılının Temmuz ayında Avrupa’nin lider enerji şirketi CEZ ile birlikte ortak girişim grubu oluşturarak, “AkCez” adı altında katıldığı, Özelleştime İdaresi’nin açtığı Elektrik Dağıtım Özelleştirme İhalelerinden, Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) ihalesini kazanmıştır. Sakarya, Bolu, Düzce ve Kocaeli bölgelerini içine alan ve 355 milyon dolarlık teklifle açılan ihaleyi 600 milyon dolarlık teklifiyle kazanan Akenerji-Akkök-CEZ Ortak Girişim Grubu, 11 Şubat 2009 tarihinde SEDAŞ’ı devir almıştır.

Enerji sektöründeki 25 yıllık deneyimi ile Akenerji, Türkiye’nin ilk otoprodüktör grubu statüsünde elektrik üreticisidir. Türkiye’deki en büyük özel sektör elektrik üretim şirketlerinden biri olan Akenerji, ek olarak hem perakende elektrik satışı hem de toptan enerji ticareti konularında faaliyet göstermektedir.  Perakende elektrik satışı serbest tüketici statüsündeki sanayi ve ticarethane müşterilerine yapılırken, toptan enerji ticareti DUY  ve diğer toptan enerji şirketleri ile gerçekleştirilmektedir.

Akenerji, üretimde kaynak çeşitliliğine ulaşmak için yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim yatırımlarına 2003 yılından itibaren ağırlık vermiştir. Kademeli olarak devreye aldığı Hidroelektrik ve Rüzgar Santralleri ile toplamda 388 MW yenilenebilir enerji kaynağına dayalı üretim kapasitesine ulaşmıştır. 2014 yılının Temmuz ayında devreye aldığı yaklaşık 900 MW üretim kapasitesine sahip Egemer – Erzin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali ile Akenerji’nin toplam üretim kapasitesi 1.551 MW seviyesine ulaşmıştır. Proje süreci devam eden, yılda ortalama 560 GWh elektrik üretmesi beklenen Kemah Hidroelektrik Santrali’nin de tamamlanması ile, Akenerji, Türkiye’deki enerji üretiminin önemli bir bölümünü tek başına gerçekleştirecektir.

 

Aramalar: , , , , , , , ,

 

More Posts in İş İlanları

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir