Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2017

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir. (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.)

1 – Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin : Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

2 – Yardımcı Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Yabancı dili belirten bir dilekçe, özgeçmişleri, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ve noter tasdikli mezuniyet belgesi, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti ile başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrolarına Doçentler başvuramazlar.

MÜRACAAT YERİ VE TARİHİ : Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, diğer adayların ilgili birimlere; ŞAHSEN başvurmaları gerekmektedir Yardımcı Doçent adayları için yabancı dil sınavının yer ve tarihi ilgili birimlerce bildirilecektir.

Müracaatlar ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılmalıdır.

Birim Bölüm Anabilim Dalı Ünvanı Drc Adet Açıklama
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Doç. 1 1 Mağdur hakları, ayrımcılık ve dışlanmışlık alanlarında araştırmaları bulunmak. Sosyal, beşeri ve idari bilimler temel alanında doçent unvanı almış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Yrd. Doç. 3 2 Resim alanında doktora yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Anatomi Yrd. Doç. 3 1 Tıp Fakültesi Tıp Anatomide doktora yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Yrd. Doç. 3 1 Endometrial polip ve uterin leimyom da ghrelin ve obestatini doku ve serumda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Halk Sağlığı Yrd. Doç 3 1 Halk Sağlığı alanında en az beş yıl uzman olarak çalışmış olmak.
 

Aramalar: , , , , , ,

 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir