Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2017

ADALET BAKANLIĞI 1,615 PERSONEL ALACAK

Adalet Bakanlığı yayınladığı yeni genelde ile 1,615 kişilik personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Alacağı personeli iki kısma bölen ve iki farklı ilan yayınlayan bakanlık ceza evleri için bu alımı gerçekleştirecek. Alınacak olan personeller ise aşağıdaki listede yer alan şekilde yapılacaktır.

– İNFAZ VE KORUMA MEMURLUĞU ÖĞRENCİSİ: 1,534 Kişi,
– KATİB: 23 Kişi,
– ŞOFÖR: 23 Kişi,
– TEKNİSYEN: 20 Kişi,
– AŞÇI: 8 Kişi,
– KALORİFERCİ: 7 Kişi.

İNFAZ VE KORUMA MEMURLUĞU ÖĞRENCİSİ ALIMI

Bu alım için bakanlık KPSS üzerinden en az 70 puan alınmasını istemektedir. Başvurular 06 Ağustos 2015 günü başlayıp, 14 Ağustos 2015 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

KATİB, ŞOFÖR, TEKNİSYEN, AŞÇI, KALORİFERCİ ALIMI

Bu alımlar içinde Adalet Bakanlığı aynı şekilde 2014 KPSS üzerinden minimum 70 puan alınmış olmasını kabul etmektedir. Başvurular 06 Ağustos 2015 günü başlayıp, 14 Ağustos 2015 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Alımlar ile ilgili başvuruda bulunmak ve incelemeler yapmak isterseniz aşağıda yer alan linkleri kullanabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Memur Alımı 2015

Adalet Bakanlığı yayınladığı yeni genelge ile birçok kişiyi işe alacağını duyurdu. Özellikle memur alımı konusunda çok fazla cömert olan Adalet Bakanlığı yine birçok kişiye iş vereceğini duyurdu. Toplamda 81 kişilik bir alım yapacak olan Adalet Bakanlığı her bir alacağı kişi içinde farklı pozisyonlar sunmuştur.

– CEZA İNFAZ KURUMU KATİBİ: 23 Kişi,
– ŞOFÖR: 23 Kişi,
– TEKNİSYEN: 20 Kişi,
– AŞÇI: 8 Kişi,
– KALORİFERCİ: 7 Kişi.

Alınacak kişi sayısından 3 ve 20 katı olacak şekilde mülakata çağrı yapacak olan bakanlık, Yaklaşık olarak bin kişiyi mülakata alacaktır. Bunlar arasından eleme yapacak olan bakanlık kendisine en uygun olanları seçecektir.

ŞARTLAR

– Türk vatandaşı olmak,
– Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak,
– Erkek adaylar için askerliği tamamlamış olmak,
– Sağlık raporu almış olmak,
– KPSS üzerinden en az 70 puan almış olmak,
– 18 yaşını doldurmuş, 35 yaşını aşmamış olmak aranan ilk şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Adaylar yapılacak olan sözlü ve uygulamalı sınava adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri kılavuz üzerindeki başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav (KPSS-2014) sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuracaklardır.

Alım ile ilgili olarak sınav ve sınavın yapılacağı adreslere dair birçok bilgi kılavuz üzerinde yer almaktadır. Aynı zamanda adaylar kılavuz üzerinden başvuru formuna da ulaşabilirler.

İlanın tam metni için tıklayın.

 

Aramalar: , , , , , ,

 

More Posts in İş İlanları

 
 

Paylaş 
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir